Tylko naturalne konserwanty

Karma zawierająca olej z ryb i inne tłuszcze zwierzęce musi być zakonserwowana, co zabezpiecza ją przed zepsuciem. Kingsmoor używa wyłącznie konserwantów i antyoxydantów naturalnego pochodzenia – a mianowicie E306.

W języku Unii Europejskiej - E306 to naturalne środki konserwujące przeznaczone do konserwowania żywności ekologicznej i pokarmu dla niemowląt.

Sztuczne antyoksydanty, takie jak BHA (E-320), BHT (E-321) lub Etoxyquina są najtańszą formą konserwowania karm dla zwierząt i najprawdopodobniej odpowiadają za alergie, problemy skórne oraz choroby nowotworowe zwierząt. W bardzo wąskim zakresie używa się ich w żywności przeznaczonej dla ludzi, natomiast Etoxyquina na rynku spożywczym jest od zawsze zabroniona.

 

Naturalne antoksydanty 

Kingsmoor korzysta tylko i wyłącznie z naturalnych środków konserwujących, takich jak tokoferol/witamina E, a także rozmaryn, ziarna soi – które zawierają wysoką ilość antyoksydantów. Nazywa się je także ekstraktami bogatymi w tokoferol naturalnego pochodzenia, i znajdują się one na liście naturalnych środków konserwujących UE o numerze E-306. To jedyne składniki, jakich można używać do konserwowania produktów ekologicznych i jedzenia dla niemowląt.

Wszystkie zatwierdzone przez UE środki konserwujące, zarówno te sztuczne jak i naturalne posiadają nr E, który producent zobowiązany jest podać, aby nie wprowadzać klientów w błąd. 

W związku z tym, iż nasze karmy zawierają duże ilości świeżych ryb, używamy tylko naturalnych antyoksydantów.

Uczciwa deklaracja

Kingsmoor z dumą mówi o swoich naturalnych produktach odkrywając przed klientem całą prawdę. Na wszystkich opakowaniach karmy podajemy stosowany przez nas nr E – wraz z oficjalną nazwą, abyś wiedział czym konserwujemy naszą karmę, czyli np. witamina E (tokoferole) o nr. E306. Nazywamy to uczciwą deklaracją.

Cały świat w psiej misce

Dla Kingsmoor najważniejsze są składniki. Jesteśmy dużym odbiorcą, który swoim dostawcom stawia wysokie wymagania, dzięki czemu skład karmy jest dokładnie kontrolowany, a Twój pies otrzymuje tylko to, co najlepsze. Nazywamy to „całym światem w psiej misce”.

Produkcja karmy odbywa się wg. certyfikacji ISO 22000. To standard opracowany przez NASA do produkcji jedzenia dla astronautów.

Kingsmoor Polska


Copyright © 2013